3 min read

Profil

Profile2

Moje celé meno je Oliver Meres – vďaka krstnému som nikdy nemal žiadne prezývky, vďaka priezvisku zas neskutočné množstvo jeho zvukových interpretácií. Pre väčšinu ľudí som jednoducho Oliver. Narodil som sa v Bratislave, ktorú opúšťam len málokedy.

Podľa môjho obľúbeného motta “s jazykom sa dá všeličo” som vyštudoval anglický a slovenský jazyk a literatúru a patrične si to celých päť rokov vychutnával. Škola ma naučila veľa (naozaj veľa) čítať a objavil som v nej svoju lásku k jazykom a literatúre.

Okrem čítania však aj veľa píšem – preto aj existuje Oliverov svet. Snažím sa z neho robiť príjemné miesto, kde si človek môže oddýchnuť a prečítať niečo pekné.

Chcem, aby si ľudia uvedomili, že čítanie nie je out, a že aj poviedky a básničky vedia byť pre moderného človeka prínosom a zážitkom.

Pracujem ako lektor angličtiny a baví ma to, prekladám a korigujem texty všetkého možného druhu od článkov po bakalárky, a vôbec rád akokoľvek pracujem s textom.

Momentálne mám rozbehnutých viacero projektov – robím šéfdramaturga v rádiu TLIS a som spoluzakladateľom portálu LORE.sk. Za posledné roky som stál pri zrode redakcie portálu citaj.to a inscenovaní divadelnej hry Talk To Me, spolupracoval s časopisom American Letters a redigoval katedrový časopis Perspectives. Snažím sa využiť každú príležitosť, kedy môžem zapojiť kreativitu a získať skúsenosti.

Mám rád ľudí, ktorí vedia diskutovať, letné podvečery, takmer akúkoľvek hudbu od klasiky (Dvořák, Pärt) cez  elektroniku (DEVO, Welle: Erdball) až po 80s/90s (Laserdance, Depeche Mode), kamarátov, pred ktorými sa nemusím na nič hrať, kvalitnú škótsku whisky, belgické pralinky a vôňu levandule.

Čo nemám rád, sú iracionálni a hádaví ľuda, čo sa na všetko sťažujú, tupé žiletky, nedocenená robota, vianočné trhy a iné tlačenice, zafajčené priestory a diskotéky.

Oliverov svet je projekt, ktorý robím len preto, lebo ho robiť chcem, a robím ho tak, ako ho robiť chcem.

Píšem poviedky a básničky a skladám hudbu. Píšem prežité aj vymyslené, ale najradšej to kombinujem. Snažím sa, aby sa texty ľahko čítali a zanechávali príjemný pocit.

Ak mi chcete čokoľvek povedať, okomentovať alebo sa opýtať, prípadne si niečo dokonca objednať, nájdete ma buď na facebooku, alebo mi môžete napísať priamo tu na blogu.